Régebb óta szó volt róla, hogy átnevezik a Napi Gazdaságot, amit a Magyar Nemzet korábbi főszerkesztője, Liszkay Gábor vett meg az Orbán–Simicska-háború legszórakoztatóbb időszaka után.
Az újság átalakulása már tavaly áprilisban kezdődött, most ért a leglátványosabb fázishoz. Így első ránézésre pár dolog feltűnt a honlapjukkal kapcsolatban:
- Nagyon türkiz-fehér, kábé mint az Origo régebben.
- Kevés a kép, de nagyon szellős, ami nem lenne baj.
- Számomra valahogy mégsem olyan átlátható, nagyon fura a kiemelések hiánya egy olyan oldalon, ahogy egyszerre három egyenértékű hasáb is van. Nem tudom, mi fontosabb, és mi kevésbé fontos.
- Szerintem nagyon zavaró, ha a cím – vagy bármelyik eleme egy posztnak, cikknek – csupa nagybetűvel van szedve.
- A cikkoldalak viszont elég jól olvashatóak.
- A logó kicsit sok nekem, mármint külön van egy rövidítéses embléma, meg kiírva a név is.
- Kommentszekciót nem találtam 🙁
Ezek viszont teljesen ízlésbeli kérdések, az újság tartalmára vonatkozóan inkább a saját beköszöntőjükből idézek pár részt.
Kezdődik egy erős utalással a Magyar Nemzetre:
…az elmúlt hónapokban olyan űr támadt a hazai országos politikai napilapok piacán, amelyet reményeink szerint a Magyar Idők tud majd színvonalasan betölteni.
Aztán vallási párhuzam és elmélkedés a nyomtatott lapok szerepéről a internet korában:
Ahogy az Úr az időt részekre tagolta, a teremtést is hat nap alatt vitte végbe, a hetediken pedig megpihent. Ezt a ritmust követi a napilap is. A percre kész online világgal szemben – aminek természetesen azért mi is részesei leszünk – a naprakész újságban még létezik az emberi alkotómunka és az európai kultúra periodikus lüktetése: a lapzárta, a megismerés és a megértés időszaka, majd az újabb nekirugaszkodás a következő lapzártáig. Nem kell folyamatosan beszélni; ám szeretnénk, hogy amikor szólunk, annak súlya legyen.
Hitvallás és egy kis utalás a menekültekre:
Konzervatív, hazafias, de európai szellemben kívánjuk az újságot szerkeszteni, miként a magyar szellem is Európa sajátos, de organikus és eltagadhatatlan része, s hiszünk benne, hogy ez az új idő – hétköznapibb nevén: a XXI. század – egyben magyar idő is lesz. Magyarként vagyunk európaiak, a magyar szellemi honvédelem mellé pedig e rohamléptekkel változó világban fel kell zárkóznia az európai szellemiség megóvásának is. Ma sincs ennél időszerűbb program: küzdeni azért, hogy Magyarország magyar ország maradjon; tágabb hazánk, Európa pedig Európa legyen.
Ismét hitvallás és kijelentik, hogy igen, a Magyar Idők kormányközeli lap – ez eddig sem volt titok, úgyhogy egy ilyen kijelentéssel inkább vonzóvá teszik a lapot azok számára, akik ilyet szeretnének olvasni, semmint elijesztenének másokat:
Támogatunk minden politikai, gazdasági és kulturális erőt, amely osztozik az országmentő és országépítő célokban; s következetesen bírálni fogjuk azokat, akik ezzel ellentétes érdekeket képviselnek. Ezen elvek alapján lapunk a jelenlegi politikai körülmények között kormánypárti lesz.