Graffiti művészet. Taker(One) és a fotorealisztikus graffitik.
A Békásmegyeri-és Szentendrei HÉV utasai, Óbudán áthaladva, és közeledve a Filatorigát megállóhoz, szinte naprakészen tudják követni a világ eseményeit, vagy gyönyörködhetnek a hosszú szeszgyári fal graffiti képtárában. A graffitik közül kiemelkednek, a talán legismertebb graffiti művészünk, Taker(One) alkotásai, amelyek sok esetben aktuális eseményekhez kapcsolódnak. Ha többet akartok tudni róla, csak egy kattintás. A hazai nyomtatott és internetes újságírás, azonnal reagál a képekre, és az elismerő kommentárok sem maradnak el.
Ez történt a napokban is amikor az alkotó Bud Spencer elhunytára emlékezett:
A faliképek elképesztő technikai kivitelezéssel készülnek, szórópalackos festékekkel. Elismeréssel kell adóznunk, Óbuda – nem túl vidám nevű – polgármesterének, Bús Balázsnak, hogy nem mosattja le a képeket, sőt évek óta, vélhetően hallgatólagosan, teret is nyújt az alkotóknak.
A galéria helyszíne:
Taker(One) alkotói repertoárja igen változatos:
Ezek közül az egyik kedvencem, a Palvin Barbaráról készült freskó, melyet a csinos modell személyesen is meglátogatott:
Nőalak ábrázolásai lenyűgözőek:
De, hogy a gyerekeknek is örömet szerezzen:
Nem feledkezett meg a művész, és méltóan emlékezett meg Steve Jobsról is, és ezt írta magáról:
2011 októberében a Steve Jobs emlékére festett portrém szintén jelentős médiaérdeklődést váltott ki, mely által sok emberhez eljutott a kép. Ez az esemény új tapasztalatokkal gazdagított, ugyanis úgy tűnt, hogy a szimpla “tetszik” élménynél valamivel többet nyújtott az embereknek. Volt, aki szó szerint megköszönte, hogy elkészítettem a képet, más azt tartotta fontosnak, hogy Magyarországon készült ilyen. Ezek fontos benyomások voltak számomra, és azóta egyre többet gondolkodom a művész és a művészet felelősségén abban az összefüggésben, hogy meghatározhatóak-e egymáshoz képest más értékrendű céljai egy alkotás elkészítésének, egyáltalán szükség van-e erre?
És végül, talán az ars poeticája, egy graffitin:
Taker(One) facebook oldala:
https://www.facebook.com/takeronegraffi…
Sajnos nem találtunk Taker(One)-ról szóló videót, de akit érdekel, hogyan készül egy graffiti.érdemes megtekinteni, a YouTube jóvoltából: