Orbán Viktor-fanatikusoknak szánt, ráadásul fizetős mobil applikációt dobott ma piacra a Political Capital. Kifizettük a 89 eurócenetet, hogy neked ne kelljen, és kipróbáltuk, mit tud a program. A válasz két szóban: nem sokat. Részletek alant!
Orbán Viktor-fanatikusoknak szánt, ráadásul fizetős mobil applikációt dobott ma piacra a Political Capital. Kifizettük a 89 eurócenetet, hogy neked ne kelljen, és kipróbáltuk, mit tud a program. A válasz két szóban: nem sokat. Részletek alant!
Kicsit több szóban összefoglalva: a Napi Viktor alig-alig interaktív és olyan, nem idén felfedezett ziccereket sem használ ki, mint a képek, ugróhivatkozások és filmek szerepeltetése. Ha mostantól megfelelően frissítik az "aktuális", "beszédek" és "idézetek" rovatokat, akkor a legfüggőbb rajongókat, illetve a feledékenyebb újságírókat érdekelheti a termék, de aki annyira függő, hogy a nevét is meri adni mellé, ennél sokkal jobban szórakozhat mondjuk Orbán Viktor Facebook-falán.
Nézzük a menüpontokat! Az aktuális alatt egy idővonalon követhetjük Orbán közszerepléseit. Ahol beszédet is mondott, ott általában idézet is szerepel, plusz néhol a Political Capital hozzáadott értékeként kapcsolódó véleményt is olvashatunk. Amennyit végigdutottam közülük, ezek olyan fajta vélemények, amik fel senkit sem fognak zaklatni, és a probléma velejébe se vágnak bele, az orbánista vásárlókat pedig garantáltan nem fogják elriasztani.
Az életrajz menüpont a korai mélypont, ez alatt ugyanis egy írott életrajz van, oszt heló: se egy link, fotó, videó vagy bármi, amitől applikáció lenne egy applikáció. Ezt egy mailhez csatolt PDF-fájl formájában is elolvashattuk volna.
A beszédek nem hazudik, beszédek sorakoznak időrendben. Fura, hogy az igazi hardcora fanok miért nem kapják meg a lehetőséget, hogy megoszthassák a kedvenc Orbán-szövegeiket. Főleg annak a fényében, hogy az idézeteket és a kvíz eredményét például meg lehet osztani. Lájkolni és ellenlájkolni viszont lehet, de ezt csak a Napi Viktor-vásárlók közössége látja. A pillanatnyi lájkarányok alapján egyelőre nagy részben Orbán-szkeptikus újságírók fizettek közel egy eurót a Napi Viktorért.
Jönnek az idézetek, ezeket már meg tudjuk osztani, igaz, a 2013-as dátumhoz képest eléggé szegényes, hogy csak háromféleképpen, mailben, Facebookon vagy Twitteren. Itt újra belénk mart a kérdést, hogy ugyanezt a modult miért nem szerelték be a beszéd- és videórovatba?
Messze a kvíz az app legélvezetesebb része, van itt minden, a közepesen nehéztől a szinte megválaszolhatatlan kérdésekig. Én párszor mentem végig rajta, ez alapján úgy tűnik, hogy nincs túl sok bevethető kérdés, mert a 15-ből nekem saccra úgy a kétharmada ismétlődött. Idemásolok pár jellemző kérdést:
Az utolsó menüpont a videóké. Ez sem szaggatta le rólam a gatyát, se kommentelni nem lehet, se megosztani, csak nézni, mint a politikai moziban. Ráadásul konkrétan bugos is a program, mert a kép nem fordul át fekvő formátumba.
Hát ennyit kapunk 89 centért. Kiváncsi voltam még pár dologra, ezért csináltam egy miniinterjút Berkes Ákossal, a Political Capital mobil- és közösségimédia-szakértőjével, aki nem akarta elárulni, kikről csinálnak még ilyen appot. Hogy miért? Nem tudom, sejteni viszont azt sejtem, hogy mert több ilyen app nem is lesz, az egész ugyanis inkább tűnik ügyes önreklámnak, mint bármi másnak.
Ki finanszírozta az orbános appot? 100 százalékban saját fejlesztés, vagy volt külsó megrendelő?
Semmilyen külső megrendelő nem volt,100 %-ban saját fejlesztés. A Political Capital számára fontos stratégiai célkitűzés, hogy a politikát összekapcsolja a mobiltechnológiával és a közösségi médiával. Ennek érdekében a jövőben rendszeres, politikai témájú közösségimédia-elemzéseket készítünk majd, és szolgáltatásaink is nagyobb hangsúlyt fektetnek az innovatív közösségimédia-fejlesztésekre és kampányokra.
Mi lesz a következő három hasonló politikai app, és kábé mikor jönnek?
A következő hónapokban folyamatosan adjuk ki az alkalmazásokat és a felhasználói észrevételek alapján folyamatosan fejlesztjük is őket. Az a célunk, hogy a választási kampány minden fontos szereplőjével – nyilatkozataival, beszédeivel, életútjával stb. – képbe kerüljenek a felhasználók.
Miért fizetős?
Az szeretnénk elérni, hogy az applikáció önfinanszírozó, önfenntartó legyen, ebből biztosan nem fogunk Hawaii-on nyaralni.
Kinek áll ez érdekében?
A mobilfelhasználóknak, a politika iránt – akár hivatásosan, akár kedvtelésből – érdeklődőknek.