2017-re bevezethetik az elektronikus jegyrendszert a budapesti tömegközlekedésben, nekünk is lehet majd oysterünk (de valószínűleg nem az lesz, a kép csak illusztráció!).
A főváros megbízásából a BKK a német Scheidt & Bachmann céggel állapodott meg a rendszer kialakításáról és üzemeltetéséről, amely 2017-re fejeződik be, legalábbis elvileg.
Tarlós Európa szégyenének nevezte a papíralapú jegyrendszert, és most azt ígérte, 800 beléptetőkaput állítanak fel a metróállomásokon, de például a HÉV-ek esetében lesz, ahol falra, oszlopokra helyezhető érvényesítő berendezés működik majd, s további 2500 autóbuszon, trolibuszon és villamoson is mintegy tízezer ilyen rendszert helyeznek el.
A főváros másfél millió, névre szóló csipkártyát bocsát ki és mintegy kilencmillió név nélküli, rövid lejáratút, és az első csipkártyát minden budapestinek ingyenesen adják. A papíralapú rendszert több lépcsőben szüntetik meg, először a bérletesek kapnak csipkártyát, végül a jegyvásárlók. A rendszer minőségi változást hoz, megszűnik a sorban állás, a jegyeket telefonon és interneten is meg lehet majd vásárolni – sorolta Tarlós István.
Az ellenőrökről nem szólt, de gyaníthatóan belőlük is jóval kevesebbre lesz szükség.
(via MTI)