Bale gólja miatt volt érdemes végignézni ezt a meccset

Az a csapat nyerte a spanyol kupát, amelyik megérdemelte. Vagyis a Real Madrid.

Illustration for article titled Bale gólja miatt volt érdemes végignézni ezt a meccset

A győztes Madrid jóval jobban játszott a valenciai döntőben, mint a vesztes Barcelona, de az unalmas első félidő után így is maradt feszültség a végéig. Főként azért, mert a madridiak kontrái nem mentek be, azt a góljukat pedig, amely mégis, nem adták meg, a következő támadásból viszont Bartra szép fejessel kiegyenlítette Di Maria még a meccs legelején szerzett vezetését, ezzel lett 2-0 helyett 1-1. Ám az úgynevezett sors igazságot szolgáltatott, nem sokkal később Bale a saját térfeléről indulva lefutotta a Barcelona védelmét, noha rohanás közben méterekre kitoszogatták a pályáról. Ennek ellenére a kapuig robogott és a mulya Pinto lábai között beverte a labdát, 2-1, függöny. Na jó, volt még utána egy csattanós Neymar-kapufa is, de előtte meg Modric is csinált ilyesmit messziről.

A Barcelona egy hét alatt két versenyből szállt ki, előbb a Bajnokok Ligája negyeddöntőjét vesztette el, most a kupafinálétot. Maradt a bajnokság, ott meg nőtt a hátránya, mivel a hétvégén kikapott a Granadától is. Messi nevét, azt hiszem, a 19. percben hallottam először, és utána sem sokszor. A Madrid tehát egy kupát ezennel begyűjtött, áll a BL-ben, a Bayernnel elődöntőzik, és otthon sem behozhatatlan az Atletico Madrid előnye. Igaz, nem is magától értetődő, hogy sikerülhet. Meg nem is fontos, hogy mindig minden a két nagyról szóljon, nemdebár?

Fotó: Denis Doyle/Getty