Brazília–Németország 1-7

Illustration for article titled Brazília–Németország 1-7

Sok mindent nem tudok hozzátenni ahhoz, amit az első félidő után írtam. A másodikban a németek odacsaptak még 2-t az 5-höz, a brazilok a legvégén szereztek egy becsületgólt.

A brazilok becsületére legyen mondva, nekirontottak a németeknek a szünet után, minden mindegy alapon, pörögtek, mint a motolla, és volt is egy rakat helyzetük, de Neuer kapus azt is védte, ami már be látszott menni. Aztán a hatodik német találat tényleg kitette a pontot a történet végére, a hetedik már csak a ráadás ráadásának ráadása volt.

Brazíliát még soha nem verték meg ennyire. Miroslav Klose pedig – ezt az 5-0 döbbenete miatt elfelejtettem rögzíteni az előző posztban – all time vb-rekorder lett. 23 meccs, 16 gól, a brazil fenomén Ronaldo csúcsa a múlté. Hogy Kloséról mit gondolok, néhány hete elmondtam.

Szerda este jön a másik elődöntő, Hollandia–Argentína, eldőlhet, hogy a történelemben először nyer-e futball-világbajnokságot európai csapat Amerikában.

Fotó: Leo Corrrea/AP