Megvan! Feljutottunk! Őrület!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Illustration for article titled Megvan! Feljutottunk! Őrület!

Magyarország–Lengyelország 2-1!

A magyar jégkorong-válogatott a második helyen végzett a D1A-s világbajnokságon, és ezzel feljutott az A csoportba. Négyet nyertünk, egyet vesztettünk, ez éppen elég volt.

Ez a ma esti tipikus ki-ki meccs volt. Behúztuk, ugyanúgy, mint a japánok, az olaszok és az ukránok ellenieket korábban. Kőkemény melóval. Iszonyatosan kemény melóval.

Erővel, tudással, ügyességgel. Azzal, hogy a miénk volt a jobb csapat.

Két harmadnyi 0-0 után megszereztük a vezetést, aztán a lengyelek három perccel a vége előtt egyenlítettek, úgy, hogy lehozták a kapust. Pedig lehetett volna 2-0 ide többször, de nem lett.

De a rendes játékidős 1-1 is elég lett volna, mert volt három pont előnyünk, így az ellenfél még egyszer megpróbálta kapus nélkül, hat az öt ellen. Akkor Szirányi Bence begurította.